• Slider 23

  Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 08:00 - 17:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Adwokat Barbara Sobol

Nasza  Kancelaria Adwokacka znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim i oferuje pomoc prawną głównie klientom indywidualnym. Otaczamy Klientów wsparciem zarówno podczas jednorazowych postępowań prawnych, jak i tych opartych na długofalowej współpracy.

Swoim doświadczeniem i profesjonalizmem obejmujemy osoby fizyczne, które znalazły się w trudnej sytuacji. Świadczymy doradztwo, pomoc prawną oraz reprezentujemy Klientów w sprawach przed organami ścigania oraz Sądem Najwyższym. Szeroki zakres naszej działalności zapewnia indywidualne podejście do każdej sprawy – wszelkie kwestie rozpatrywane są z równą uwagą i rzetelnością, a bogate doświadczenie pozwala na dyskretne i profesjonalne podejście do każdego Klienta według potrzeb.

 • Adwokatom grozi tzw. „efekt mrożący”

  Adwokatom grozi tzw. „efekt mrożący”

  Adw. Mikołaj Pietrzak, jako obrońca sędziego Waldemara Żurka w jego sprawie dyscyplinarnej, zapowiedział wyłączenie z niej zastępców sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego Przemysława Radzika i Michała Lasoty.

  Więcej
 • Rozwód nie chroni przed zapłatą

  Rozwód nie chroni przed zapłatą

  Współwłaścicielka mieszkania musi rozliczyć ryczałt od najmu, nawet jeśli cały czynsz trafił do kieszeni jej byłego męża. Ryzykowne może być też zbycie lokalu.

  Więcej
 • Dziewczynka odziedziczyła dług, choć matka odrzuciła spadek w jej imieniu - skarga nadzwyczajna RPO

  Dziewczynka odziedziczyła dług, choć matka odrzuciła spadek w jej imieniu - skarga nadzwyczajna RPO

  Decyzją sądu dziewczynka odziedziczyła po dziadku spadek obciążony długami. Skargę nadzwyczajną na jej korzyść złożył Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Więcej
 • Zachowek - czym jest?

  Zachowek - czym jest?

  Każdy z nas może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem na wypadek śmierci. Niemniej jednak niektóre rozporządzenia testamentowe mogą prowadzić do pokrzywdzenia osób najbliższych. Ochrona praw najbliższej rodziny zmarłego należy do podstawowych założeń prawa spadkowego.

  Więcej
 • Rozwód a opieka naprzemienna

  Rozwód a opieka naprzemienna

  Problematyka  pieczy naprzemiennej wiąże się nierozerwalnie z władzą rodzicielską rodziców.

  Więcej
 • Władza rodzicielska - czym jest?

  Władza rodzicielska - czym jest?

  W świetle polskiego prawa rodzinnego - dziecko pozostaje pod władza rodzicielską od urodzenia do pełnoletności. Oznacza to, że z chwilą uzyskania przez nie pełnoletności władza ta wygasa ex lege.

  Więcej
 • Trybunał Sprawiedliwości: Reforma sądów PiS naruszyła prawo UE

  Trybunał Sprawiedliwości: Reforma sądów PiS naruszyła prawo UE

  Trybunał Sprawiedliwości UE uznał we wtorek, że Polska naruszyła prawo unijne reformą sądów powszechnych z 2017 r. Sprzeczne z prawem UE było m.in. uzależnienie dalszego orzekania sędziów od decyzji ministra sprawiedliwości. PiS już wycofał się z przepisów. We wtorek TSUE oceniał, czy samodzielne decyzje Zbigniewa Ziobry dotyczące zgody na dalsze orzekanie sędziów są sprzeczne z gwarancjami niezależności sądownictwa.

  Więcej
 • SPADKI - księga czwarta kodeksu cywilnego

  SPADKI - księga czwarta kodeksu cywilnego

  Spadek to nic innego jak prawa i obowiązki majątkowe zmarłego, które przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób.

  Więcej
 • Rozwód - jako instytucja prawna

  Rozwód - jako instytucja prawna

  O tym czy przyszli małżonkowie chcą zawrzeć związek małżeński decydują oni sami. Natomiast wola małżonków w sprawie likwidacji łączącego ich związku jest ograniczona ze względu na znaczenie społeczne.

  Więcej
 • Zakres usług prawnych
Kancelaria Adwokacka
  • Slider 22