Adwokat Barbara Sobol
Nasza Kancelaria Adwokacka znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim i oferuje pomoc prawną głównie klientom indywidualnym. Otaczamy Klientów wsparciem zarówno podczas jednorazowych postępowań prawnych, jak i tych opartych na długofalowej współpracy.
Swoim doświadczeniem i profesjonalizmem obejmujemy osoby fizyczne, które znalazły się w trudnej sytuacji. Świadczymy doradztwo, pomoc prawną oraz reprezentujemy Klientów w sprawach przed organami ścigania oraz Sądem Najwyższym. Szeroki zakres naszej działalności zapewnia indywidualne podejście do każdej sprawy – wszelkie kwestie rozpatrywane są z równą uwagą i rzetelnością, a bogate doświadczenie pozwala na dyskretne i profesjonalne podejście do każdego Klienta według potrzeb.
Szeroki zakres usług prawnych
Kancelaria Adwokacka oferuje szeroki zakres usług prawnych, wśród których znajduje się prawo karne, rodzinne, spadkowe, pracy, cywilne oraz administracyjne. Różnorodność wymienionych dziedzin prawa gwarantuje, że całą swoją wiedzę i umiejętności, skrupulatnie dopasujemy do każdej indywidualnej sprawy – dostosowujemy się do sytuacji Klienta w postępowaniu, wykorzystując kompetencje związane nie tylko z jedną dziedziną, a wieloma. Stanowi to gwarancję zaangażowania i najwyższych starań, którymi kierujemy się podczas pracy jako adwokaci .
Zajmujemy się szeroko pojętą obroną we wszystkich rodzajach postępowań karnych. Sporządzamy pisma procesowe tj. Wnioski dowodowe, zażalenia, prywatne akty oskarżenia, apelacje od wyroków.
W sprawach rodzinnych sporządzamy pozwy rozwodowe, oferujemy zastępstwo procesowe w tych sprawach jak też zajmujemy się innymi sprawami dotyczącymi małżeństwa, podziałem majątku po rozwodzie, ustalaniem, zaprzeczeniem ojcostwa czy sprawami związanymi z obowiązkiem alimentacyjnym.
Adwokaci naszej Kancelarii doradzają w sprawach spadkowych, stwierdzenia nabycia spadku, sprawach o dział spadku, prawa o zachowek i inne. Oferujemy profesjonalną reprezentację Klienta.
Ponadto, nasi adwokaci realizują sprawy z dziedziny szeroko rozumianego prawa cywilnego, które w dużej mierze dotyczą postępowań związanych z dochodzeniem roszczeń, z odszkodowaniami, zadośćuczynieniem, itp. Sporządzamy pozwy, reprezentujemy Klienta, zawieramy ugody sądowe.
Kancelaria prowadzi również sprawy o upadłość konsumencką, sporządzamy wnioski, reprezentujemy dłużnika przed sądem, sporządzamy pozwy o zapłatę.
W sprawach obejmujących prawo pracy, zajmujemy się między innymi postępowaniami dotyczących pracowniczych świadczeń, ochronie praw pracowniczych, odszkodowaniami za mobbing czy molestowanie w miejscu pracy.
W pracy adwokata każdego dnia napotykamy kolejne wyzwania, podejmując się wielu nierzadko niekonwencjonalnych spraw i pomagając Klientom w najbardziej zawiłych sytuacjach.
Każde postępowanie jest dla nas równie ważne – wszystkie nasze kroki oparte są na bogatej wiedzy, doświadczeniu i pełnym zaangażowaniu.
Profesjonalizm, empatia i determinacja
O bogatym doświadczeniu i wielu przepracowanych przez adwokatów sprawach świadczyć może ich historia. Współpraca z Klientem nie opiera się jednak wyłącznie na sukcesywnym prowadzeniu sprawy, a stałym utrzymywaniu kontaktu i informowaniu o bieżących postępach w sprawie. Rzetelny kontakt z Klientem jest podstawą pracy Kancelarii Adwokackiej. To stały, bieżący kontakt z Klientem w dużej mierze zapewnia powodzenie prowadzonej sprawy.
Tworząc własną Kancelarię i pełniąc rolę adwokata w Gorzowie, priorytetem stało się objęcie osób potrzebujących pomocy prawnej. Niezwykle ważnym aspektem jest dokładna analiza kontekstu każdej sytuacji, a także gromadzenie dowodów w danej sprawie bez których sukces byłby niemożliwy.
Proces pomocy prawnej polega na współpracy z Klientem, który posiada stały wgląd w aktualny stan sytuacji, jest na bieżąco informowany o kolejnych podejmowanych krokach, a wszelkie decyzje są podejmowane wspólnie z nim.
Staramy się nie tylko zrozumieć naszych Klientów – chcemy również umożliwić im opcję czynnego udziału w swojej sprawie i aktywnego śledzenia postępowania, dlatego też stawiamy na ciągły kontakt z Klientem.
Podatek od darowizny
WięcejZ otrzymanej darowizny należy się rozliczyć przed Urzędem Skarbowym. Wysokość podatku uzależniona jest od grup podatkowych do których przynależą obdarowani.
Darowizna
WięcejPrzez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Przekazując darowiznę nie zawsze musi być sporządzona umowa z tej czynności.
Duża reforma procedury cywilnej 2019 - zmiany już wchodzą w życie
WięcejNowelizacja kodeksu postępowania cywilnego obejmuje ponad 300 nowych lub zmienianych przepisów. Zmiany mają skrócić czas trwania postępowań przed sądami cywilnymi oraz usprawnić przebieg postępowania.
Prawo zatrzymanego do adwokata - czy w Polsce jest realizowana dyrektywa unijna?
WięcejNaczelna Rada Adwokacka opracowała dokument podsumowujący realizację obowiązków wynikających z dyrektywy w sprawie pomocy prawnej z urzędu dla podejrzanych i oskarżonych w postępowaniu karnym.
Strasburg: Odmowa zwolnienia z kosztów naruszyła prawo do rzetelnego procesu
WięcejOdmowa zwolnienia przez polski sąd pozwanej z obowiązku uiszczenia opłaty sądowej od zarzutu nakazu zapłaty od nakazu stanowiła naruszenie prawa dostępu do sądu i prawa do rzetelnego procesu - stwierdził Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Eksmisja z lokalu mieszkalnego po zmianach
WięcejNakaz opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych zawsze budził, budzi i będzie budzić szereg kontrowersji. W ostatnim czasie weszły w życie kolejne przepisy ustawy z dnia 22 marca 2018 r.
Wniesienie apelacji w postępowaniu cywilnym
WięcejApelacja jest środkiem odwoławczym mającym na celu poddanie wyroku sądu pierwszej instancji kontroli pod względem jego legalności i zasadności.
KE wszczyna procedurę o naruszenie prawa przez Polskę
WięcejKomisja Europejska wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie prawa unijnego, wysyłając pismo z formalnym zawiadomieniem. Sprawa dotyczy "nowego systemu dyscyplinarnego dla sędziów". Co więcej, KE uruchamia również debatę na temat umacniania praworządności w UE.
Uchwała sędziów Sądu Najwyższego w sprawie orzekania nadzwyczajnego złagodzenia kary
WięcejW dniu 20 marca br. Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów po rozpoznaniu w Izbie Karnej zagadnienia prawnego w sprawie o sygn. I KZP 15/18, podjął uchwałę następującej treści.