• Slider 23

  Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 08:00 - 17:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne to jedna z gałęzi prawa, która wymaga indywidualnego podejścia do każdego Klienta, bowiem są to sprawy o bardzo dużym podłożu emocjonalnym. Nasza Kancelaria zawsze stara się zrozumieć każdego Klienta, aby dokładnie poznać jego problem i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie w danej sytuacji.

W ramach  prawa rodzinnego oferujemy Państwu pomoc w zakresie sporządzania pism oraz reprezentację przed sądami i urzędami. Realizujemy sprawy dotyczące:

 • małżonków (rozwód, separacja, podział majątku),
 • ojcostwa (ustalenie, zaprzeczenie ojcostwa),
 • stosunków pomiędzy rodzicami i dziećmi (władza rodzicielska, kontakty z dziećmi),
 • obowiązków alimentacyjnych (pozew o alimenty, podwyższenie alimentów).

 

Adwokat Rozwody – nasza główna specjalizacja

Jednym z głównych zagadnień, jakie obejmuje prawo rodzinne są stosunki małżeńskie. Dziedzina ta należy do wyjątkowo delikatnych i wymagających. Sprawom tym towarzyszy obecność różnorodnych emocji.

Charakterystyczna specyfika tych kwestii sprawia, że w celu prawidłowej kontynuacji postępowania, do każdej sprawy rozwodowej jako adwokaci podchodzimy z wyjątkową empatią i zrozumieniem. Staramy się w najwyższym stopniu ograniczać wszelkie koszty emocjonalne, obejmując Klienta wsparciem i oferując mu pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

Wszystkie rozwody prowadzimy z profesjonalnym podejściem. Istotą jest to, że jako adwokaci potrafimy wskazać rozwiązania z innej perspektywy niż ta, z której na sprawę patrzą sami małżonkowie. Pozwala nam to na utrzymanie racjonalności i rzetelności w podejmowaniu decyzji. Zachowujemy obiektywizm i najwyższą staranność. Klient dla naszych adwokatów jest zawsze najważniejszy.

Prowadzimy sprawy rozwodowe , oraz rozstrzygnięcia z tym związane jak władza rodzicielska, określenie miejsca pobytu małoletnich, kontakty z małoletnimi, opieka naprzemienna, kwestie obowiązku alimentacyjnego jak też inne które wyłonią się w trakcie prowadzenia sprawy. Kancelaria prowadzi również postępowania w sprawach o separację, czy podział majątku małżonków. Interes naszego Klienta stanowi priorytet, którym kierujemy się w każdej sprawy.

Zawód adwokata nakazuje wskazywać Klientowi najbardziej korzystne dla niego rozwiązania z punktu widzenia obowiązującego prawa. Wszelkie sprawy na bieżąco omawiamy z Klientem – to właśnie kontakt z Klientem stanowi najważniejszy filar naszej współpracy.

Jako specjaliści od spraw rozwodowych w Kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim do każdego postępowania podchodzimy z równym zaangażowaniem i doświadczeniem. Biegła znajomość mechanizmów i systemów prawnych sprawia, że sprawy prowadzimy zawsze w sposób rzetelny i profesjonalny.

Wsparcie w kontaktach rodzicielskich

Separacja rodziców ma niezwykle istotny wpływ na rozwój dziecka, kształtowanie jego charakteru i przygotowanie do dalszego życia. Rolą adwokata w tego typu sprawach jest znalezienie takiego rozwiązania aby służyło przede wszystkim dobru dziecka.

Mając świadomość o ilości wyrzeczeń i trudności, z jakimi spotykają się w takich sytuacjach rodzice, jako adwokaci staramy się znajdować możliwie najbardziej korzystne dla dziecka sposoby opieki. Wspieramy naszych Klientów w decyzjach obejmujących władzę rodzicielską. Pomagamy również w sprawach dotyczących ustalenia kontaktów małoletnich z rodzicem.

Pomoc w obowiązkach alimentacyjnych

Nieodłącznym elementem pracy adwokata w prawie rodzinnym są alimenty. Oferujemy kompleksową pomoc przy egzekwowaniu obowiązku alimentacyjnego. Prowadzimy sprawy, w których domagamy się podwyższenia lub obniżenia raty alimentacyjnej . Dbamy o to, by ustalona kwota była adekwatna do stopy życiowej zobowiązanego i uprawnionego.

Punktem wyjścia dla określenia alimentów są dochody zobowiązanego ale też możliwości zarobkowania natomiast w przypadku uprawnionego jego rzeczywiste potrzeby.

Zasada ta dotyczy zarówno małoletnich jak i dorosłych uprawnionych do otrzymywania alimentów.

Ustalanie ojcostwa

Oferujemy również usługi obejmujące prawne ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Sytuacja taka ma miejsce, gdy brakuje mężczyzny poczuwającego się do bycia ojcem.

Sprawę pokierować możemy na różne sposoby – zlecając przeprowadzenie badania DNA, wykluczając z ojcostwa osobę, która została wpisana do aktu urodzenia dziecka bądź przyjmując oświadczenie mężczyzny przyznającego się do bycia ojcem. Odpowiednią metodykę zawsze dostosowujemy do zaistniałej sytuacji, obierając drogę najbardziej korzystną dla interesu naszego Klienta.

Pomoc adwokata z Gorzowa specjalizującego się w prawie rodzinnym jest nieodzowna – pomagamy w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, ustalaniu kontaktu pomiędzy rodzicem, a dzieckiem i wielu innych sprawach. Podczas wszelkich postępowań oferujemy najwyższą rzetelność i skrupulatność, otaczając Klienta odpowiednim wsparciem i profesjonalną opieką. Nasza praca jest misją, gdzie zawsze na pierwszym miejscu jest Klient.

 • Zakres usług prawnych
Kancelaria Adwokacka
  • Slider 22