• Slider 23

  Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 08:00 - 17:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski - Adwokat Barbara Sobol

Nasza Kancelaria Adwokacka znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim i oferuje pomoc prawną głównie klientom indywidualnym. Otaczamy Klientów wsparciem zarówno podczas jednorazowych postępowań prawnych, jak i tych opartych na długofalowej współpracy. Prawnicy opracowują wszelkiego rodzaju pisma procesowe, sporządzają i analizują umowy, przygotowują opinie prawne. Ponadto adwokaci biorą udział w negocjacjach i mediacjach.

Swoim doświadczeniem i profesjonalizmem obejmujemy osoby fizyczne, które znalazły się w trudnej sytuacji. Świadczymy doradztwo, pomoc prawną oraz reprezentujemy Klientów w sprawach przed organami ścigania, oraz Sądem Najwyższym. Szeroki zakres naszej działalności zapewnia indywidualne podejście do każdej sprawy – wszelkie kwestie rozpatrywane są przez naszych adwokatów z równą uwagą i rzetelnością, a bogate doświadczenie pozwala na dyskretne i profesjonalne podejście do każdego Klienta według potrzeb.

Adwokaci Gorzów Wielkopolski — szeroki zakres usług prawnych

Kancelaria Adwokacka w Gorzowie Wielkopolskim oferuje szeroki zakres usług prawnych, wśród których znajduje się prawo karne, rodzinne, spadkowe, pracy, cywilne oraz administracyjne. Różnorodność wymienionych dziedzin prawa gwarantuje, że całą swoją wiedzę i umiejętności, skrupulatnie dopasujemy do każdej indywidualnej sprawy – dostosowujemy się do sytuacji Klienta w postępowaniu, wykorzystując kompetencje związane nie tylko z jedną dziedziną, a wieloma. Stanowi to gwarancję zaangażowania i najwyższych starań, którymi kierujemy się podczas pracy jako adwokaci.

Prawnicy z Kancelarii Adwokackiej zajmują się szeroko pojętą obroną we wszystkich rodzajach postępowań karnych. Sporządzamy pisma procesowe tj. Wnioski dowodowe, zażalenia, prywatne akty oskarżenia, apelacje od wyroków. Adwokat może być zarówno obrońcą osoby podejrzanej lub oskarżonej, jak i pełnomocnikiem pokrzywdzonego.

W sprawach rodzinnych sporządzamy pozwy rozwodowe, oferujemy zastępstwo procesowe w tych sprawach, jak też zajmujemy się innymi sprawami dotyczącymi małżeństwa, podziałem majątku po rozwodzie, ustalaniem, zaprzeczeniem ojcostwa czy sprawami związanymi z obowiązkiem alimentacyjnym.

Adwokaci naszej Kancelarii doradzają w sprawach spadkowych, stwierdzenia nabycia spadku, sprawach o dział spadku, prawa o zachowek i inne. Oferujemy profesjonalną reprezentację Klienta przez prawników na każdym etapie toczących się w tym zakresie postępowań.

Ponadto nasi adwokaci realizują sprawy z dziedziny szeroko rozumianego prawa cywilnego, które w dużej mierze dotyczą postępowań związanych z dochodzeniem roszczeń, z odszkodowaniami, zadośćuczynieniem, itp. Sporządzamy pozwy, reprezentujemy Klienta, zawieramy ugody sądowe.

Kancelaria prawna prowadzi również sprawy o upadłość konsumencką, sporządzamy wnioski, reprezentujemy dłużnika przed sądem, sporządzamy pozwy o zapłatę.

W sprawach obejmujących prawo pracy prawnicy zajmują się między innymi postępowaniami dotyczących pracowniczych świadczeń, ochronie praw pracowniczych, odszkodowaniami za mobbing czy molestowanie w miejscu pracy.

W pracy adwokata każdego dnia napotykamy kolejne wyzwania, podejmując się wielu nierzadko niekonwencjonalnych spraw i pomagając Klientom w najbardziej zawiłych sytuacjach.

Każde postępowanie jest dla nas równie ważne – wszystkie kroki, na jakie decydują się adwokaci w porozumieniu z mocodawcą, oparte są na bogatej wiedzy, doświadczeniu i pełnym zaangażowaniu.

Prawnicy Gorzów Wielkopolski — profesjonalizm, empatia i determinacja

O bogatym doświadczeniu i wielu przepracowanych przez adwokatów sprawach świadczyć może ich historia. Współpraca z Klientem nie opiera się jednak wyłącznie na sukcesywnym prowadzeniu sprawy, a stałym utrzymywaniu kontaktu i informowaniu przez prawnika o bieżących postępach w sprawie. Rzetelny kontakt z Klientem jest podstawą pracy Kancelarii Adwokackiej. To stały, bieżący kontakt z Klientem w dużej mierze zapewnia powodzenie prowadzonej sprawy.

Tworząc własną Kancelarię i pełniąc funkcję adwokata w Gorzowie, priorytetem stało się objęcie osób potrzebujących pomocy prawnej. Niezwykle ważnym aspektem jest dokładna analiza kontekstu każdej sytuacji, a także gromadzenie dowodów w danej sprawie, bez których sukces byłby niemożliwy. Na tej podstawie można opracować strategię działania zgodną z obowiązującymi przepisami.

Proces pomocy prawnej polega na współpracy prawnika z Klientem, który posiada stały wgląd w aktualny stan sytuacji, jest na bieżąco informowany o kolejnych podejmowanych krokach, a wszelkie decyzje są podejmowane wspólnie z nim.

Kancelarie adwokackie działają na rzecz wszystkich osób w sprawach prawnych, które wymagają wyjaśnienia, opinii lub porady, co do dalszych działań. Staramy się nie tylko zrozumieć naszych Klientów – chcemy również umożliwić im opcję czynnego udziału w swojej sprawie i aktywnego śledzenia postępowania, dlatego też stawiamy na ciągły adwokata kontakt z Klientem.

Ponadto kancelaria prawna zobowiązana jest do zachowania w tajemnicy informacji, z jakimi przychodzą tu osoby szukające wsparcia adwokata.

 • Rozwód nie chroni przed zapłatą

  Rozwód nie chroni przed zapłatą

  Współwłaścicielka mieszkania musi rozliczyć ryczałt od najmu, nawet jeśli cały czynsz trafił do kieszeni jej byłego męża. Ryzykowne może być też zbycie lokalu.

  Więcej
 • Dziewczynka odziedziczyła dług, choć matka odrzuciła spadek w jej imieniu - skarga nadzwyczajna RPO

  Dziewczynka odziedziczyła dług, choć matka odrzuciła spadek w jej imieniu - skarga nadzwyczajna RPO

  Decyzją sądu dziewczynka odziedziczyła po dziadku spadek obciążony długami. Skargę nadzwyczajną na jej korzyść złożył Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Więcej
 • Zachowek - czym jest?

  Zachowek - czym jest?

  Każdy z nas może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem na wypadek śmierci. Niemniej jednak niektóre rozporządzenia testamentowe mogą prowadzić do pokrzywdzenia osób najbliższych. Ochrona praw najbliższej rodziny zmarłego należy do podstawowych założeń prawa spadkowego.

  Więcej
 • Rozwód a opieka naprzemienna

  Rozwód a opieka naprzemienna

  Problematyka  pieczy naprzemiennej wiąże się nierozerwalnie z władzą rodzicielską rodziców.

  Więcej
 • Władza rodzicielska - czym jest?

  Władza rodzicielska - czym jest?

  W świetle polskiego prawa rodzinnego - dziecko pozostaje pod władza rodzicielską od urodzenia do pełnoletności. Oznacza to, że z chwilą uzyskania przez nie pełnoletności władza ta wygasa ex lege.

  Więcej
 • Trybunał Sprawiedliwości: Reforma sądów PiS naruszyła prawo UE

  Trybunał Sprawiedliwości: Reforma sądów PiS naruszyła prawo UE

  Trybunał Sprawiedliwości UE uznał we wtorek, że Polska naruszyła prawo unijne reformą sądów powszechnych z 2017 r. Sprzeczne z prawem UE było m.in. uzależnienie dalszego orzekania sędziów od decyzji ministra sprawiedliwości. PiS już wycofał się z przepisów. We wtorek TSUE oceniał, czy samodzielne decyzje Zbigniewa Ziobry dotyczące zgody na dalsze orzekanie sędziów są sprzeczne z gwarancjami niezależności sądownictwa.

  Więcej
 • SPADKI - księga czwarta kodeksu cywilnego

  SPADKI - księga czwarta kodeksu cywilnego

  Spadek to nic innego jak prawa i obowiązki majątkowe zmarłego, które przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób.

  Więcej
 • Rozwód - jako instytucja prawna

  Rozwód - jako instytucja prawna

  O tym czy przyszli małżonkowie chcą zawrzeć związek małżeński decydują oni sami. Natomiast wola małżonków w sprawie likwidacji łączącego ich związku jest ograniczona ze względu na znaczenie społeczne.

  Więcej
 • Łączenie kar pozbawienia wolności i ograniczenia wolności 20/17

  Łączenie kar pozbawienia wolności i ograniczenia wolności 20/17

  W dniu 11 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie w sprawie połączonych pytań prawnych Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim i Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej.

  Więcej
 • Zakres usług prawnych
Kancelaria Adwokacka
  • Slider 22