• Slider 23

  Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 08:00 - 17:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Prawo rodzinne - alimenty i rozwody oraz podział majątku Gorzów Wielkopolski

Prawo rodzinne to jedna z gałęzi prawa, która wymaga indywidualnego podejścia do każdego Klienta, bowiem są to sprawy o bardzo dużym podłożu emocjonalnym. Nasza Kancelaria w Gorzowie Wielkopolskim prowadząca sprawy o rozwód i alimenty zawsze stara się zrozumieć każdego Klienta, aby dokładnie poznać jego problem i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Przykładowo rozwody są konsekwencją rozkładu pożycia małżeńskiego, a z tym się wiąże konieczność ustalenia kontaktów rodziców z małoletnimi dziećmi i podziałem majątku czy uregulowania kwestii związanej z alimentami. Po zapoznaniu się ze stanem faktycznym adwokat może wskazać możliwe opcje i pomóc w uzyskaniu stosownego orzeczenia.

W ramach prawa rodzinnego w Gorzowie Wlkp. oferujemy Państwu pomoc w zakresie sporządzania pism oraz reprezentację przed sądami i urzędami. Realizujemy sprawy dotyczące:

 • małżonków (rozwód, separacja, podział majątku),

 • ojcostwa (ustalenie, zaprzeczenie ojcostwa),

 • stosunków pomiędzy rodzicami i dziećmi (władza rodzicielska, kontakty z dziećmi),

 • obowiązków alimentacyjnych (pozew o alimenty, podwyższenie alimentów).

Jak pomaga kancelaria w zakresie prawa rodzinnego?

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się bardzo dużym ciężarem emocjonalnym i wówczas trudno jest oddzielić własne emocje od chłodnej oceny sytuacji, w jakiej się znalazło. Prawnicy z naszej kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim służą wsparciem w zakresie opracowania przedprocesowej strategii działania i przygotowują pozwy o rozwód lub inne pisma (wnioski, opinie prawne, umowy itp.) wymagane w postępowaniu sądowym.

Prawo rodzinne daje możliwość uregulowania takich kwestii jak np. alimenty, podział majątku czy opieki nad małoletnim na etapie negocjacji ugodowych. Wówczas adwokat pomaga w ustaleniach między stronami.

Jego zadaniem jest również doradzanie, jakie dowody w sprawie o rozwód lub innej przedstawić w sądzie. Ponadto adwokat zaproponuje optymalne rozwiązania oraz wskaże problemy i ryzyka, jakie związane są z prowadzeniem danej sprawy rodzinnej i zarekomenduje dalszy tok działania zgodny z obowiązującym prawem.

Adwokat Rozwody – nasza główna specjalizacja

Jednym z głównych zagadnień, jakie obejmuje prawo rodzinne, są stosunki małżeńskie. Dziedzina ta należy do wyjątkowo delikatnych i wymagających. Sprawom związanym z rozwodem oraz uregulowaniem innych kwestii, w tym na przykład alimentów i opieki nad dziećmi towarzyszy obecność różnorodnych emocji.

Charakterystyczna specyfika tych kwestii sprawia, że w celu prawidłowej kontynuacji postępowania, do każdej sprawy rozwodowej jako adwokaci podchodzimy z wyjątkową empatią i zrozumieniem. Staramy się w najwyższym stopniu ograniczać wszelkie koszty emocjonalne, obejmując Klienta wsparciem i oferując mu pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

Zgodnie z prawem rodzinnym rozwody mogą być orzekane, jeśli nastąpił zupełny i trwały rozpad pożycia, czyli małżonków przestały łączyć więzi: uczuciowa (emocjonalna), fizyczna i gospodarcza oraz niemożliwe jest powrócenie stron do wspólnego życia. Sąd może uznać, że winę za ten stan rzeczy ponosi jedna z nich, obie lub wydać postanowienie o ustaniu związku małżeńskiego bez orzekania o winie.

Rozwody Gorzów Wielkopolski

Wszystkie rozwody w Gorzowie prowadzimy z profesjonalnym podejściem. Istotą jest to, że jako adwokaci potrafimy wskazać rozwiązania z innej perspektywy niż ta, z której na sprawę patrzą sami małżonkowie. Pozwala nam to na utrzymanie racjonalności i rzetelności w podejmowaniu decyzji. Zachowujemy obiektywizm i najwyższą staranność. Klient dla naszych adwokatów jest zawsze najważniejszy.

W Gorzowie Wielkopolskim prowadzimy sprawy rozwodowe , oraz rozstrzygnięcia z tym związane jak władza rodzicielska, określenie miejsca pobytu małoletnich, kontakty z małoletnimi, opieka naprzemienna, kwestie obowiązku alimentacyjnego jak też inne, które wyłonią się w trakcie prowadzenia sprawy. Kancelaria prowadzi również postępowania w sprawach o separację, czy podział majątku małżonków oraz w kwestiach związanych z alimentami. Interes naszego Klienta stanowi priorytet, którym kierujemy się w każdej sprawy.

Zawód adwokata nakazuje wskazywać Klientowi najkorzystniejsze dla niego rozwiązania z punktu widzenia obowiązującego prawa. Wszelkie sprawy na bieżąco omawiamy z Klientem – to właśnie kontakt z Klientem stanowi najważniejszy filar naszej współpracy.

Jako specjaliści od spraw rozwodowych i innych zagadnień regulowanych przez prawo rodzinne w Kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim do każdego postępowania podchodzimy z równym zaangażowaniem i doświadczeniem. Biegła znajomość mechanizmów i systemów prawnych sprawia, że sprawy prowadzimy zawsze w sposób rzetelny i profesjonalny.

Wsparcie w kontaktach rodzicielskich - alimenty i rozwód Gorzów

Separacja rodziców ma niezwykle istotny wpływ na rozwój dziecka, kształtowanie jego charakteru i przygotowanie do dalszego życia. Rolą adwokata w tego typu sprawach jest znalezienie takiego rozwiązania, aby służyło przede wszystkim dobru dziecka - zgodnie z podstawową zasadą prawa rodzinnego. Prawo rodzinne wskazuje, że interes dziecka powinien być traktowany wręcz priorytetowo. Co ważne, w odpowiednim jego zabezpieczeniu pewną rolę odgrywają też zasądzone na rzecz dziecka alimenty. W Kancelarii w Gorzowie zawsze traktujemy tę kwestię z najwyższą troską.

Mając świadomość o ilości wyrzeczeń i trudności, z jakimi spotykają się w takich sytuacjach rodzice, jako adwokaci staramy się znajdować możliwie najkorzystniejsze dla dziecka sposoby opieki. Wspieramy naszych Klientów w decyzjach obejmujących władzę rodzicielską po rozwodzie. Pomagamy również w sprawach dotyczących ustalenia kontaktów małoletnich z rodzicem.

Pomoc w obowiązkach alimentacyjnych - Alimenty Gorzów Wielkopolski

Nieodłącznym elementem pracy adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym są nie tylko rozwody, ale i alimenty. W Gorzowie Wielkopolskim Oferujemy kompleksową pomoc przy egzekwowaniu obowiązku alimentacyjnego. Prowadzimy sprawy, w których domagamy się podwyższenia lub obniżenia raty alimentacyjnej. Dbamy o to, by ustalona kwota była adekwatna do stopy życiowej zobowiązanego i uprawnionego.

Punktem wyjścia dla określenia alimentów są dochody zobowiązanego, ale też możliwości zarobkowania natomiast w przypadku uprawnionego jego rzeczywiste potrzeby.

Zasada ta dotyczy zarówno małoletnich jak i dorosłych uprawnionych do otrzymywania alimentów.

Ustalanie ojcostwa, rozwody, alimenty - Gorzów Wielkopolski

W Gorzowie Wlkp. oferujemy prowadzenie spraw o rozwód czy alimenty, ale również usługi obejmujące prawne ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Dotyczy to sytuacji  kiedy matka dziecka w  okresie  koncepcyjnym współzyła  z kilkoma  mężczyznami. 

Przy  ustaleniu  bądź zaprzeczeniu ojcostwa  kierujemy  pozwy ze  stosownymi  dowodami. Głównym I nie  do przecenienia  jest dowód  z badania  DNA – dajacy 99,9 % pewności pochodzenia  małoletniego  od danego mężczyzny 

Pomoc adwokata z Gorzowa Wlkp. specjalizującego się w prawie rodzinnym jest nieodzowna – pomagamy w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, ustalaniu kontaktu pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wielu innych sprawach. Podczas wszelkich postępowań oferujemy najwyższą rzetelność i skrupulatność, otaczając Klienta odpowiednim wsparciem i profesjonalną opieką. Nasza praca jest misją, gdzie zawsze na pierwszym miejscu jest Klient.

 • Zakres usług prawnych
Kancelaria Adwokacka
  • Slider 22